ALES Kursu Ankara

ALES kursu, öğrenilen ve öğretilenler açısından oldukça önemli olan bir kurstur. İnsanların geleceğini şekillendirme planları kapsamında ihtiyaç duydukları bu kursta elde edilecek başarı ile geleceğe daha emin adımlarla yürüyebilirsiniz. Butik bir sınıfta az kişi ile göreceğiniz eğitimler sonrasında bu sınavdan başarı kazanmak isterseniz doğru adrestesiniz.

ALES, üniversite son sınıfta veya mezun olduktan sonra girilen bir sınavdır. Genellikle akademik kariyer planlayan kişiler tarafından tercih edilen sınav ile birlikte iyi bir puan sahibi olmak size büyük avantajlar sağlar. Uzman eğitmenlerimiz ile birlikte alacağınız kurs sonrasında hedeflerinize bir adım daha yaklaşmayı hissettikçe daha bir mutlu olacaksınız.

Neden ALES Kursu Almalısınız?

ALES, geleceği şekillendiren önemli bir sınavdır. Kariyer hedefleriniz doğrultusunda bu sınavdan geçer not alarak iyi bir başarı sağlayabilirsiniz. ALES kursu almak isterseniz kursumuz ile birlikte harika bir ortamda eğitim görebilirsiniz. Bu sınav şartları gereği öğrencilerin en çok hangi konularda zorluk yaşadığını biliyor ve ona göre eğitimlerimizi her geçen gün daha iyiye doğru şekillendiriyoruz.

 • ALES sınavında zaman en büyük handikaptır. Öğrencilerin zaman yetiştirememe konularında size yardımcı oluyoruz.
 • Matematik, Türkçe, sözel ve sayısal mantık problemleri için özel aktiviteler düzenliyoruz.
 • Hızlı okuma ve sınav teknikleri ile ilgili sizleri sürekli eğitiyoruz.

Kursumuza gelerek daha pek çok konuda büyük avantajlara sahip olabilirsiniz.

ALES kursumuz diğer kurumlardan farklı olmakla beraber kişiye özel eğitimlerdir. Neden kişiye özel eğitim planlaması yapıyoruz? Elbette grup eğitimleri kişi için ekonomik, kurumlar içinde oldukça kazançlı olmaktadır. Bilişssel Akademi olarak ALES gibi sıvav hazırlık programlarının bireyler için özel olması gerektiğini düşünüyoruz. Grup eğitimi veren bir kurs düşünün genellikle sınıflar 10 kişi ile 40 kişi arasında değişmekte olup daha fazla sınıflarda eğitim veren kurumlarda yer almakta. Bu kurslara yazılan herkesin matematik ya da Türkçe derslerindeki alt yapı hazırlıkları aynı değil. Özellikle matematik derslerinde bunu görmek mümkün. Sayısal bir alandan mezun bir kişi matematikte çok problem yaşamamakla beraber bazı konuların yavaş gitmesi onlarda verimi oldukça düşürmekte; asynı şekilde sözel bir alandan mezun bir kişi de matematik konularının çok hızlı gitmesi durumunda bir şey öğrenemeyip sadece izleyici olmakta. Bundan dolayı da çok kişilik sınıflarda homojen gruplar kuramayacağımız için maksimum 4 kişilik sınıflarda eğitim vermekteyiz.

Matematik ders saatlerimiz öğrencilerin alt yapılarına bağlı olarak:

 • 20 derslik program
 • 40 derslik program
 • 60 derslik program
 • 80 derslik program
 • 100 derslik program olmak üzere 5 farklı programla yapılmaktadır.

Hangi programı tercih edeceksiniz?

  1. Yol: Matematik alt yapınızı belirlemek için bir sınav yapıyoruz. Bu sınav neticesinde size uygun program seçilmekte.
  2. Yol: Konular en baştan başlar. Öğrenme hızınıza göre, bildiğiniz konular daha hızlı geçilerek, program ilerler. Kaç saat ders işlendiyse ona göre ücretlendirilir.

Sınıf saylıları maksimum 4 kişi mi?

Sınıflarımız maksimum 4 kişi ama illa sınıf 4 kişi olmak zorunda değil. Matematik seviyeleri  ve kursa gelme zamanları aynı olan kişiler aynı sınıflarda yer alır. Matematik alt yapıları farklı (biri çok iyi bir çok az ise) öğrenciler asla aynı sınıfa alınmaz.

Türkçe dersleri nasıl olacak?

ALES Türkçe için hızlı okuma kurslarımıza katılmanız yeterli. 3 hafta hafta da iki günlük programlarımızla hem soruları daha hızlı okuyup anlayacak hem de daha çok net yapacaksınız. Hızlı okuma eğitimlerimiz için aşagıdaki linki tıklayınız:

HIZLI OKUMA