DGS Nedir? Konuları Nelerdir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Dikey Geçiş Sınavı kısaltması olarak karşımıza çıkan DGS, üniversitelerin ön lisans (2 yıllık) programlarından mezun olan öğrenciler için hazırlanan bir sınavdır. Bu sınav ile birlikte okudukları bölümün Lisans programlarına devam edebilme hakkı için öğrenciler sınava girerler. Böylelikle 4 yıllık (lisans) bir diplomaya sahip olurlar. Bu sınavlarda başarı sağlamak ve disiplinli bir şekilde çalışmalarına devam edebilmek için öğrenciler Ankara DGS kursu için araştırmalar yapar.

Ön lisans mezunlarının hayatlarına daha kaliteli bir şekilde yön vermek için giriştikleri bu yolda başarı sağlamaları için bu sınavdan yüksek notlar almaları gerekir. Her yıl belirli dönemlerde açılan sınava katılım sağlayarak başarılı olmak için sıkı çalışmak, iyi hazırlanmak ve uzman eğitmenlerden yardım almak şarttır.

DGS Sınav Konuları

Sınava giriş yapmaya karar verdiğiniz zaman çalışacağınız konuları tam olarak öğrenmeniz gerekir. Bu konulara yönelik olarak hazırlanan sınavda en iyi DGS kursu Ankara ile başarıya yelken açabilirsiniz.

 • Türkçe Konuları: Paragraf soruları, cümle anlamı ve cümle çeşitleri, sözcük anlam ve sözcük türleri, anlatım bozukluğu ve mantık
 • Matematik Konuları: Sayılar, EBOB – EKOK, rasyonel, asal, üslü sayılar, kümeler, köklü ifadeler vb.
 • Geometri Konuları: Açılar, üçgenler, çokgenler, dikdörtgenler, çemberler, daireler, katı cisimler ve analitik geometri

Bu sorularda elde edeceğiniz başarıya göre lisans bölümünü kazanabilirsiniz.

DGS Konuları

Ankara DGS kursu tavsiye alarak hazırlanacağınız bir sınavda sizlere Türkçe, matematik ve Geometri konuları başarılı bir şekilde anlatılmaktadır. Uzman eğitmenler aracılığı ile alacağınız bu dersler boyunca başarı sağlayabilmeniz için her şey en ince detayları ile anlatılır. Görsel ve işitsel öğelerinde kullanılması ile hafızada kalıcılık sağlanır.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte online DGS kursu da gündeme gelmeye başlamıştır. Bu kurslar ile birlikte evinizde veya uzakta olsanız dahi eğitmenler ile birebir eğitim alma, derslere katılma şansına sahipsiniz. Bu konularda daha fazla bilgi almak için eğitim kurumumuz ile irtibata geçebilirsiniz.

DGS Sınav Ücretleri

Her sınava başvuru zamanında olduğu gibi DGS içinde bir harç ücreti bankaya yatırılmalıdır. Bu ücret 2019 yılında 120 TL olarak belirlenmişti. DGS sınav ücreti 2020 yılında ise henüz bir zam haberi gelmemiştir. Buna binaen yine 120 TL olarak açıklanması beklenmektedir.

Öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında da ücretsiz DGS kursu hizmetleri gelmektedir. Bu konuda alacağınız ücretsiz eğitimler ile başarı yakalamak gerçekten zordur. Disiplinli bir eğitim için ücret vermek gerektiğini ve ancak bu şekilde arzu edilen başarının yakalanabileceğinizi belirtmemiz gerekir. Ankara DGS kursları ile bu sınavdan başarı yakalamanız için elinizde büyük bir fırsat bulunmaktadır. Sınavlardan başarıyı yakalamanız için eğitim kurumumuzda uzman branş öğretmenleri ile birlikte harika bir eğitim almanız için bütün materyallerden yararlanılmaktadır.

2020 DGS Sınav Tarihi

Sınav hazırlık kapsamında eğitim kurumumuz bünyesinde dilerseniz hızlı bir kurs süreci de yaşayabilirsiniz. Gerek Ankara DGS deneme sınavları sayesinde gerekse kaliteli ders anlatımları ile birlikte sınavdan başarısız olma şansınız bulunmamaktadır.

DGS Sınav tarihi 2020 yılında 5 Temmuz olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra DGS sınavı başvuru tarihi 2020 yılında ise 13 – 21 Mayıs tarihleri olarak ilan edilmiştir. Bu tarihlere riayet ederek sizlerde geleceğiniz için önemli bir adım atabilirsiniz.

Sınav tarihleri ile birlikte geç kaldığınızı sakın düşünmeyin. Eğitim kurumumuza her zaman gelerek deneme sınavlarına, eğitimlere ve soru çözümlerine gibi bambaşka etkinliklerimize katılabilirsiniz. Toplu bir şekilde yapılan sınavların, çözülen soruların her zaman için daha yararlı olduğu gerçeğini asla unutmayın.

DGS Kurs Fiyatları

DGS kursları Ankara fiyatları genel itibari ile sınıf mevcudiyetine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Az kişilik sınıflarda eğitim görmek elbette daha pahalı olabilirken çok kişilik sınıflarda ise uygun fiyatlara eğitim görülebilmektedir. Kursumuz öğrencilerine gruplar halinde katılmalarını teşvik etmek için özel indirimde uygulamaktadır. Grup indirimlerinden yararlanmak için minimum 3 kişi ile birlikte kurslarımıza kayıt olabilirsiniz.

DGS kursu Ankara Yenimahalle ile birlikte sizlerde harika bir eğitim almanın ilk adımını atmış olacaksınız. Kursumuza başvurarak şu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

 • Uzman eğitmenlerden dersler
 • Teknolojik araçların kullanılarak anlatım gerçekleştirilmesi
 • Görsel ve işitsel araçlarla ders anlatımlarının gerçekleştirilmesi
 • Az kişilik sınıflarda kaliteli eğitim
 • DGS özel ders olanağı
 • Ücretsiz rehberlik hizmetleri

Eğitim kurumumuz ile birlikte yukarıdakilerden ve daha fazlasından kolayca yararlanabilirsiniz.

DGS Kurs Ücretleri

En iyi DGS kursu ile birlikte sınavlarda başarı yakalama şansınızı arttırabilirsiniz. Kursumuz ile birlikte alacağınız eğitimler sonucunda Türkiye’nin en iyi üniversitelerin kapıları sizlere ardına kadar açılacaktır. Geleceğe doğru atacağınız önemli bir adım olan dikey geçiş sınavı ile birlikte sizlerde iyi bir kariyer sahibi olabilirsiniz.

Genel olarak DGS konuları oldukça basittir. Elbette bunu zorlaştıran veya daha da kolaylaştıran etmenler bulunur. Eğitim kurumumuzda göreceğiniz derslerde hızlı okuma ve anlama gibi etkinlikler çerçevesinde hem sınavdan başarı yakalamanız amaçlanırken hemde sizlere özgüven aşılaması yapılmaktadır. Böylece sınavlarda elde edeceğiniz başarı pekiştirilmektedir. Ankara DGS dershanesi tavsiye olarak gösterilen kurumumuzda sizlerde kaliteli eğitimler alarak sınavı başarı ile geçme konusunda önemli bir adım atacaksınız.

Ankara DGS Kursu Fiyatları

DGS dershane Ankara ile birlikte aşağıdaki koşullarda uygun fiyatlara eğitimler alabilirsiniz.

 • 1 – 3 Kişilik Sınıflar ve 8 – 12 Kişilik Sınavlar
  • Hafta sonu 2, hafta içi akşam 3 gün, hafta içi sabah öğle 5 gün eğitim.
  • DGS konu anlatımları
  • Soru kampları
  • Etüt programları
  • Uzman eğitim kadrosu
  • Ücretsiz hızlı okuma teknikleri

Bir öğrencinin eğitimler sonucunda nasıl başarı sağlayabileceğini en iyi bilen yönetim kadromuz, öğretmenlerimiz ile birlikte sizlerde başarı sağlayabilirsiniz. DGS kursu Ankara Çayyolu veya diğer semtlerden kolayca kurumumuza gelerek ekonomik tarifelerimizden yararlanabilirsiniz.

2020 DGS Kurs Fiyatları

Etimesgut DGS kursları ve diğer semtlerden Kızılay’a rahatlıkla ulaşarak eğitim kurumumuzda uzman eğitmenlerimizden ders alabilirsiniz. Kurslarımız boyunca sizlere toplamda 3 aşamada dersler anlatılır.

 • Aşama: DGS konu anlatımları ve eksik bilgilerin tamamlanması, DGS sınav soru sistemine öğrencilerin alıştırılması, ücretsiz hızlı okuma dersleri
 • Aşama: Konu bitimleri ardından yaprak test çözümleri ve konu tekrarlama süreçleri
 • Aşama: Deneme, yaprak test ve diğer soruların çözüleceği DGS soru kampı

Bu aşamalar sonrasında artık sınava girmeye hazır hale geleceksiniz. Başarılı yönetim kadrosu ile branş öğretmenleri aracılığı ile alacağınız bu kurslarda en önemli konunun siz olduğunuzu ve sınavda başarı kazanmak için öncelikle kendinize güven duymanız gerektiğini her an öğreneceksiniz.

Bu yazımızın ardından artık aklınızda Ankara en iyi DGS dershanesi hangisidir? Sorusunun cevabı netleşmiş olmalıdır.

 

Written by 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir