Ankara YÖS Kursları aramalarında ilk sırada yer alan Bilişsel Akademi uzun yıllardır YÖS, SAT, GRE, GMAT, IELTS, TOEFL ve yabancılara Türkçe eğitimleri ( TÖMER ) vermektedir.

İbrahim Aksakal kordinatörlüğünde verilen YÖS kurslarımız maksimum 12 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. YÖS kurslarımıza Türkiye‘ de yaşayan ya da yurt dışında ikamet eden yabancı uyruklu öğrenrenciler katılmaktadır. 

YÖS Kursları

YÖS, Türkiye’de eğitim almak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girdiği sınavdır. “Yabancı uyruklu öğrenci sınavı” kısaltımı olarak bilinir. Ülkemizde her sene ortalama 5 bin kişi bu sınavlara girerek başarı sağlamaya çalışır. Bilişsel Akademi YÖS kursları, ile Türkiye’ de okumak istediğiniz üniversite hayal olmayacak.

Türkiye’den yurt dışına eğitim için çıkarken nasıl ALES gibi sınavlarda başarı istenmekte ise Türkiye’de YÖS sınavında başarı sağlayarak öğrenim görülebilmektedir. Bu sınav sonucunda alınan puanlara göre öğrenciler üniversitelere yerleşmeye başlamışlardır. Eskiden atamaları ÖSYM yaparken şuanda ise her üniversite kendi bünyesinde bu sınavı yapmaktadır.

Türkiye’de YÖS sınavı haricinde geçerli olan pek çok sınav vardır. SAT, MATURA, ACT, ABITUR, IB gibi Uluslararası sınavlarda alınan puanlarda ülkemizde kabul edilmektedir.

YÖS Başvuru Koşulları

Bu sınava başvuru yapabilmek için bazı ön şartları tamamlamanız gerekir. Aksi halde sınavdan geçerli notu alsanız dahi başvurunuz kabul edilmeyecektir. Buna göre başvuru şartlarından bahsetmek gerekir şunları söyleyebiliriz.

 • Elbette yabancı uyruklu olmak
 • Türkiye’de doğan ancak daha sonra Türk vatandaşlığından reşit olmadan anne ve babasının karısı ile ayrılmak zorunda kalanlar (belgelendirmek zorunludur.)
 • Sonradan T.C. vatandaşlığına geçiş yapanlar
 • C. vatandaşı olup ancak son 3 yılda yurt dışında bulunanlar

Ülkemizde KKTC bir yurt dışı olarak görülmemektedir. O nedenle Kıbrıs’tan gelen kişiler direk vatandaş kategorisinde değerlendirilmektedir.

YÖS Başvurusu

YÖS başvuru işlemlerinde profesyonel bir rehberden hizmet almanız işlemlerinizi her zaman hızlandırır. Olası bir dokümantasyon veya bilgi hatasından dolayı sınavı kazansanız dahi bu okulların hiçbirisine kabul edilemezsiniz. O nedenle en başta düzgün, bilinçli bir şekilde hazırlanmak önemlidir.

YÖS başvurusu yaparken bilinmesi gerekenler şunlardır.

 • Bu sınavı artık üniversitelerin yaptığından bahsetmiştik. O nedenle üniversiteler kimi zaman kendilerince bir madde ekleyebilirler. Bunlara göz atmak gerekir.
 • Başvuru sırasında lazım olacak olan bilgilerin toplanması,
  • Başvuru koşulu
  • Başvuru tarihi
  • Başvuru merkezleri
  • Başvuru ücreti (varsa)
 • Sınav yeri tercihlerinin yapılarak ilgi yere bildirilmesi,
 • Kimi zaman üniversitelerin yapacağı sınavlar aynı zamana denk gelebilir. O halde hangisine katılım sağlanacağının profesyonel bir şekilde ele alınması gerekir.
 • Sınav giriş belgesi gibi pek çok şeyin üniversiteler ile mailleşerek yapılacağının bilinmesi gerekir.

YÖS Kursu Sorular ve Cevaplar

YÖS kursu hakkında merak edilen diğer konuları bu başlık altında ele alacağınız.

 • YÖS başvuru ücretleri ne kadar?

Üniversiteler genel olarak 50 – 200 TL aralığında bir ücret belirlemektedirler. Bu ücretler elbette üniversitenin kalitesine göre maksimum 200’e kadar çıkabilmektedir.

 • YÖS sınav konuları nelerdir?

YÖS sınav konuları Matematik, Geometri ve IQ soruları olarak karşınıza çıkar. Elbette sınavların zorluk dereceleri okuldan okula değişmektedir.

 • YÖS için alınacak kurs Kaç saat sürüyor?

YÖS için yoğun programlarımız 10 hafta sürmektedir. Bunun dışında yabancılar için sınavlarla belirlenen Türkçe kurslarımızda vardır. Bu kurslar 6 aşamadan oluşmakta ve her biri 96 saat sürmektedir.

Yös Kurslarında

 • Ücretsiz rehberlik
 • Ücretsiz yayın
 • 850 saatli YÖS kursu standart program
 • 450 Yoğun YÖS kursu programı
 • 300 saat hızlandırılmış YÖS kursu programı
 • YÖS deneme sınavları
 • YÖS sınav başvurularının duyrulması, başvuruların yapılması
 • YÖS tercihlerinin yapılması
 • YÖS ek yerleştirme başvurularının yapılması
 • Üniversite kayıt için rehberlik

SAT Kursu

Türkiye’de girilen dil sınavlarından biri de SAT isimli sınavdır. Açılımı “Scholastic Aptitude Test” olan sınavın Amerika’da yer alan üniversitelere giriş için gerçekleştirildiği bilinmektedir. Amerikan vatandaşlarına da uygulanan bu sınav, Türkiye’de üniversite okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilere de uygulanmaktadır. Senede 6 veya 7 defa uygulanan sınava başvuru internet üzerinden yapılmaktadır. Sınava katılmak isteyen adaylara sınırlama uygulanmamaktadır. Bu sınavın sonuçları ilgili alanlarda 2 yıl süre ile geçerli olmaktadır. Eğitim hayatı için oldukça önemli olan bu sınav için profesyonel kurslar verilmektedir.

Üniversiteler için gerekli beceriler arasında yer alan anlama, okuma ve yazma gibi alanlardaki bilgilerin değerlendirildiği SAT sınavı, akademik alanda önemli bir sınavdır. Sınavın okuma ve yazma kısımları olduğu gibi kompozisyon kısmı da bulunmaktadır. Amerika’da yer alan üniversitelerin sınav istekleri farklılık göstermektedir. Bazı üniversiteler kompozisyon bölümüne girişi zorunlu tutmaktadır. SAT sınavına başvuru yapacak olan kişilerin, ilgili üniversitelerin başvuru şartlarını incelemesi gerekmektedir. Bu konularda bilgi almak ve SAT sınavında başarılı olmak için SAT kurslarımızdan yararlanabilirsiniz.

SAT Kursu ve SAT Sınavına Giriş Şartları

sat kursu

Yurtdışında eğitim almak isteyen kişilerin başvurduğu SAT sınavı, Amerika ve Avrupa genelinde birçok üniversitede geçerli olmaktadır. College Board tarafından gerçekleştirilen sınava başvurular bu kurumun internet sitesinden yapılmaktadır. Sınavın tarihleri ve başvuru şartları farklılık göstermektedir. Sınav ve başvuru hakkında net bilgi almak için kursumuza başvurabilirsiniz.

Sınav sonuçlarının değerlendirilmesi kısa sürelerde yapılmaktadır. SAT sınavlarının sonuçları SAT skoru olarak açıklanmaktadır. Sınav sonucunun açıklanmasının ardından SAT skorları istenilen üniversitelere başvuruda kullanılabilir. Zor bir sınav olarak bilinmese de planlı çalışılması gereken sınavlar arasında yer alan SAT sınavı için kursumuz mevcuttur. Alanında uzman öğretmenler ve teknolojik destek ile SAT sınavı eğitimi verilmektedir.

SAT Kursu İçerikleri

SAT kursunda verilen derslerin içerikleri farklılık göstermektedir. Genellikle bire bir veya az kişilik gruplara verilen derslerde uygulamalı eğitimler yapılmaktadır. Sınavda istenilen kompozisyon yazımına yönelik verilen eğitimler sayesinde başarı sağlanmaktadır. SAT Kursu içerikleri arasında kelime bilgisi, gramer bilgisi ve deneme sınavları yer almaktadır. Kendinize uygun gün ve saatlerde alabileceğiniz SAT kursu sayesinde başarılı olabilirsiniz.

YÖS kursları için + 90 312 433 82 00

SAT kursları için  + 90 312 432 15 14